Sväté prijímanie

Eucharistia je prameň a vrchol celého kresťanského života. Ostatné sviatosti úzko súvisia so svätou Eucharistiou a sú na ňu zamerané. Veď najsvätejšia Eucharistia obsahuje celé duchovné dobro Cirkvi, totiž samého Krista, nášho veľkonočného Baránka.

Prijímanie  Eucharistie prináša ako hlavné ovocie dôverné zjednotenie s Ježišom Kristom. Veď Pán hovorí: „Kto je moje telo a pije moju krv, ostáva vo mne a ja v ňom“(Jn 6,56). Život v Kristovi má svoj základ v eucharistickej hostine: „Ako mňa poslal živý Otec a ja žijem z Otca, aj ten, čo mňa je, bude žiť zo mňa“ (Jn 6,57).

(porov. KKC 1324, 1391)

V našej farnosti príprava detí na slávnosť prvého svätého prijímania začína 17. októbra 2023. Prihlášku nájdete aj TU

1. sv. prijímanie v našej farnosti BB – Radvaň bude tento rok 26. mája 2024 o 10.30.

Dospelý, ktorý chce prvýkrát prijať Eucharistiu, nech nás kontaktuje prostredníctvom emailu alebo telefonicky a dohodneme sa na spôsobe prípravy na prijatie tejto sviatosti.