Birmovanie

Sviatosť birmovania tvorí spolu s krstom a Eucharistiou jeden celok sviatostí uvádzania do kresťanského života. Táto sviatosť prináša vzrast a prehĺbenie krstnej milosti:

— prehlbuje naše zakorenenie v Božom synovstve, v ktorom voláme: „Abba, Otče!“ (Rim 8,15);

— pevnejšie nás zjednocuje s Kristom;

— zveľaďuje v nás dary Ducha Svätého;

— zdokonaľuje naše spojenie s Cirkvou;

— dáva nám osobitnú silu Ducha Svätého, aby sme ako praví Kristovi svedkovia slovom i skutkom šírili a bránili vieru, aby sme odvážne vyznávali Kristovo meno a nikdy sa nehanbili za kríž.

(porov. KKC 1285, 1303)

V našej farnosti sa sviatosť birmovania vysluhuje zvyčajne raz za tri roky a príprava na ňu trvá cca jeden rok. Tí, ktorí chcú prijať sviatosť birmovania, môžu nás kontaktovať prostredníctvom emailu alebo telefonicky.

Sviatosť birmovania bola v našej farnosti naposledy v nedeľu 5. novembra 2023 pri sv. omši o 10.30. Vyslúžiť ju prišiel otec biskup Mons. Marián Chovanec. Prosíme aj naďalej o modlitby za birmovancov.